راهنمای انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی

امروزه با گشتی کوتاه در فضای اینترنت با تنوع بسیار زیادی از تولیدکنندگان، تکنولوژی ها و قیمت ها برای پرینتر سه بعدی مواجه می شوید. در خرید پرینتر سه بعدی مجموعه ای از عوامل دخیل و تاثیرگذار است، برای رسیدن به یک انتخاب درست  و محصولی که از پس کارهای شما بربیاید در اینجا یک راهنمای خرید پرینتر سه بعدی گردآوری نموده ایم و مهمترین فاکتورها و سوالاتی که هنگام خرید پرینتر سه بعدی باید از خود بپرسید را برای شما شرح می دهیم.

 1. کاربرد موردنظر شما جهت استفاده از پرینتر سه بعدی چیست؟

  برای چه کاربردی می خواهید خرید پرینتر سه بعدی را انجام بدهید؟ چه ماده ای را می خواهید چاپ کنید؟ اگر شما دقیقا بدانید چه چیزی را می خواهید چاپ کنید موارد مختلف شما را به تکنولوژی مناسب که با مواد موردنظر شما سازگاری دارد نزدیک خواهند نمود. همان طور که می دانید کاربرد پرینترهای سه بعدی در صنایع مختلف همچون پزشکی، معماری، جواهرسازی، دندانپزشکی، ساخت هواپیما، مجسمه سازی،اسباب بازی سازی، طراحی، کالاهای مصرفی و غیره می باشد. پس شما می توانید با توجه به حوزه کاری خود پرینتر موردنظر را انتخاب نمایید.

  پرینترهای سه بعدی از کوچکترین مدل ها جهت کاربردهای خانگی و کوچک تا عظیم ترین پرینترها جهت کاربردهای عظیم صنعتی در بازار موجود می باشند. این شما هستید که با توجه به نیازتان انتخاب می کنید.

  کوچکترین پرینتر سه بعدی پرینترهای سه بعدی بزرگ جهت کاربردهای نصعتی

 2. میزان بودجه شما برای خرید پرینتر سه بعدی به چه اندازه است؟راهنمای خرید پرینتر سه بعدییکی از اساسی ترین آیتم ها در خرید دستگاه چاپگر، قیمت پرینتر سه بعدی است. قیمت معمولا تحت تاثیر آیتم هایی همچون برند، ابعاد دستگاه، نوع تکنولوژی، خدمات پس از فروش و کاربرد (خانگی یا صنعتی) است، خرید بهینه یعنی خرید ارزان قیمت و البته با کیفیت، همچنین  این نکته را همیشه مدنظر داشته باشید که قیمت عامل اصلی تعیین کننده میزان کیفیت دستگاه نیست . در این میان تولید کننده گان تازه وارد که تولید انبوه را آغاز نموده اند محصولاتی ارزانتر از باقی رقبا را به بازار عرضه می کنند.
 3. چه کیفیت سطح و دقتی را از پرینتر سه بعدی انتظار دارید؟

  برای تولید محصولات چاپی با کیفیت بالا، دو فاکتور بسیار مهم دقت و سرعت چاپ می باشند که این دو عامل تاثیر زیادی در خرید پرینتر سه بعدی دارند. دقت چاپ به میزان جزئیاتی می گویند که پرینتر می تواند چاپ کند، هرچه دقت دستگاه بیشتر باشد جزئیات بیشتر و ریزتری را می تواند ایجاد کند. سرعت چاپ در حقیقت مشخص می کند که چاپگر با چه سرعتی می تواند چاپ را انجام دهد، به عنوان مثال در تکنولوژی FDM سرعت بدین معنی است که پرینتر با چه سرعتی می تواند اسکترودر را حرکت دهد. معمولا با افزایش سرعت در پرینترهای سه بعدی دقت آن ها کاسته می شود.  در صنعت ساخت و ساز، سرعت یکی از آیتم های تعیین کننده است، عواملی همچون شتاب و کاهش سرعت متوسط نیر روی سرعت تاثیرگذار بوده که این عوامل به جلوگیری از تکان خوردن چاپگر کمک می نماید.

  سریعترین پرینتر جهان

  Carbon 3D سریعترین پرینتر جهان

 4. حجم پرینتر سه بعدی موردنظر شما به چه اندازه است؟

  ابعاد مختلف پرینترهای سه بعدیامروزه با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی بسیار در تجهیزات مختلف، محدودیت در فضای زندگی، صنعت و کار به وجود آمده و بهینه سازی در ابعاد را به یکی از مشخصه های مهم جهت دستگاه ها و تکنولوژی های مختلف  تبدیل نموده است، ابعاد دستگاه یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در خرید پرینتر سه بعدی است. اگر به تلفن های همراه یکی از تکنولوژی هایی در دسترس برای تمامی اقشار جامعه نگاهی بیاندازیم، مبدعان این تکنلوژی از ابتدا تا کنون  جهت فشرده سازی و کاهش ابعاد تلفن های همراه برای جلب رضایت مشتری تلاش نموده و  هرچه تکنولوژی موجود در این دستگاه ها پیشرفته تر بالطبع ابعاد آن نیز کوچکتر گردیده است، این مورد در اکثر دستگاه های صنعتی نیز صدق می کند، در حقیقت کوچکتر شدن ابعاد در عین کارآیی یکی از ملاک های پیشرفت دستگاه های صنعتی می باشد.بهینه سازی ابعاد در پرینترهای سه بعدیپرینترهای سه بعدی نیز از این قاعده مستثنی نبوده، در این دستگاه ها هرچه ابعاد دستگاه و ابعاد بزرگترین تولیدی به هم نزدیکتر، دستگاه از لحاظ ابعادی بهینه تر است و فضای کاری کمتری را اشغال می کند و این مشخصه یکی از فاکتورهای مهم در خریداری دستگاه به حساب می آید.برای تشخیص بهینه بودن ابعاد دستگاه از فرمول زیر محاسبه کنید:نحوه تشخیص بهینه بودن ابعاد دستگاه پرینتر سه بعدیهرچه عدد به دست آمده از این فرمول کوچکتر باشد و به یک نزدیک تر دستگاه از لحاظ ابعادی بهینه تر است.

 5. کدام تکنولوژی پرینتر سه بعدی برای شما کارآیی بیشتری دارد؟

  چاپگرهای مختلف پرینتر سه بعدی از تکنولوژی های چاپ مختلف استفاده می کنند. اکثر تکنولوژی ها قوی و بزرگ هستند انتخاب تکنولوژی مناسب بستگی به نیاز و زمینه کاری شما دارد. شما با توجه به جنس و ابعاد قطعه ای که می خواهید پرینت بگیرید، سرعت موردنظر و انتظاری که از قطعه دارید (شامل مواردی همچون محیط کاری،کیفیت، دقت، شرایط دمایی که قطعه باید در آن کار کند و همچنین بارهایی که به قطعه در حین کار وارد می شود و ….) تکنولوژی مناسب خود را انتخاب می کنید. اصلی ترین تکنولوژی ها جهت پرینترهای سه بعدی به صورت زیر است.انتخاب تکنولوژی پرینتر سه بعدی

 6. پرینتر سه بعدی موردنظر شما گارانتی و خدمات پس از فروش دارد؟ 

  گارانتی و خدمات پس از فروش پرینترهای سه بعدییکی از نکات موردتوجه در مورد دستگاه ها و ماشین آلات مختلف و متعاقبا خرید پرینتر سه بعدی دارا بودن گارانتی است. همچنین توجه به این نکته که خدمات پس از فروش شرکت به چه صورت بوده و آیا قطعات دستگاه به راحتی در بازار پیدا می شود نیز جز مهمترین مسائلی است که هنگام خرید باید به آن فکر کنید. یکی از مشکلات اصلی پرینترهای سه بعدی خارجی در کشور ما عدم وجود قطعات آن ها در بازار است.خدمات پس از فروش پرینتر سه بعدی

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992