ساختمانسازی با چاپگرهای سه بعدی

تولید خانه های 3 طبقه توسط پرینتر سه بعدی

دانشگاه آیندهوون هلند فعالیت خود را در زمینه ی ساخت و سازهای جاده ای به کمک پرینترهای سه بعدی آغاز نموده و ایده های بلند پروازانه ای در این خصوص دارد. همچنین محققین این دانشگاه امیدوارند تا سال آینده، مسکن تمام بتونی توسط پرینترهای سه بعدی در سطح جامعه ساخته شود و مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر نیز آغاز تولید خانه های 3 طبقه توسط پرینتر سه بعدی در دانشگاه آیندهوون هلند آغاز گردیده است. این پروژه طی قراردادی بین دانشگاه آیندهوون و 4 شرکت دیگر در حال پیگیری می باشد. این اولین بار در سطح جهان می باشد که مجموعه ای از شرکت ها در جهت تولید خانه های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی یک انجمن تشکیل می دهند.

خانه های تولید با چاپ سه بعدی

در سایر اخبار منتشر شده در سطح جهان، بارها و بارها پیشرفت های تکنولوژی پرینتر سه بعدی در صنعت چاپ و ساخت و ساز مورد بررسی قرار گرفته است. حتی در گذشته  خبرهایی از دانشگاه آیندهوون در این مورد وجود داشته است. این پروژه در واقع تکامل مفاهیم موجود در زمینه ی پرینترهای سه بعدی می باشد، تنها تفاوت تغییر در مقیاس می باشد.

ساختمانسازی با پرینتر سه بعدی

تئو سالت رییس مرکز چاپ سه بعدی: “این ایده 2 سال پیش در هفته ی طراحی هلند ایجاد گردید. ما توانسته ایم تکنیک های چاپ را کنترل نماییم. حال می خواهیم با آن ها زندگی کنیم.”

آینده ی ساخت و ساز در جهان

 

همکاران دانشگاه آیندهوون در این پروژه عبارتند از:

پروژه تولید خانه های 3 طبقه

پروژه تولید خانه های 3 طبقه توسط پرینتر سه بعدی طی چند مرحله در سال جاری مورد نظارت قرار خواهد گرفت. اولین مرحله از این پروژه با تولید خانه های یک طبقه توسط پرینتر سه بعدی آغاز خواهد شد. طبقات در خارج از محیط دانشگاه تولید خواهد شد و نهایتا خانه های یک طبقه روی هم قرار گرفته و ساختمانی 3 طبقه را ایجاد خواهند نمود. در این نقطه فرآیند تولید خانه توسط پرینتر سه بعدی به پایان خواهد رسید.

تئو سالت در این مورد می گوید: “در ساخت این خانه ها پتانسیل سفارشی سازی وجود خواهد داشت و طراحی آن ها به طور مستقیم با خواسته های ساکنین سازگار خواهد بود.”

تولید خانه های 3 طبقه توسط پرینتر سه بعدی

با توجه به محدودیت های موجود در طراحی خانه ها در محله ها و شهر های مختلف، طراحان مجبور به رعایت نکات زیادی در طراحی ها خواهند بود. این سبک از تولید خانه، علاوه بر مشتری مداری، مزایای دیگری نیز دارد. مهمترین مزیت ارزان تر بودن و ساخت سریع تر این سبک از خانه ها نسبت به ساخت سنتی خانه ها می باشد.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992