کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی

کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی

شرکت ST تولید کننده ی انواع قطعات و درایورهای الکترونیکی، در جهت استفاده ی طراحان و تولید کنندگان پرینتر های سه بعدی و نیز در راستای پروژه ی متن باز (RAMPS (RepRap Arduino Mega Pololu Shield اقدام به طراحی و ساخت درایور برای موتورهای پله ای (استپر موتور) نموده است. با کمک این کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی می توان به سرعت های بالاتر برای چرحش موتورهای پله ای (استپر موتور) رسید. همچنین زاویه ی چرخش موتورهای پله ای (استپر موتور) به کمک این درایور کاهش می یابد و در نتیجه به سطوح صیقلی تری در قطعات تولید شده می توان رسید.

در ساخت پرینترهای FDM توسط علاقه مندان و کاربران خانگی، میتوان به راحتی این درایور را جایگزین درایور های موجود کرد و توسط بردهای آماده ی Arduino Mega2560 و یا Arduino DUE اقدام به کنترل موتورها نمود. از این درایورها می توان در جهت کنترل محورهای حرکتی و همچنین کنترل اکسترودر استفاده نمود.

کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی

کاهش زاویه چرخش استپرموتور توسط کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی

به کمک درایورهای موجود می توان زاویه چرخش استپرموتورها را به میزان 1 به 256 کاهش داد. هم اکنون کنترلر موتورهای پرینتر سه بعدی معمولا دارای نسبت تقسیم کنندگی 1 به 16 و یا نهایتا 1 به 32 می باشند. به کمک این درایور می توان به حرکات دقیق تر و ریزتری در جابجایی نوک نازل و همچنین خروجی مواد مذاب از سر نازل رسید.

تغییرات بیان شده در بالا نتیجه ی تولید درایور موتوری با شماره ی STSPIN820 توسط شرکت ST می باشد. این تراشه دارای مدار های داخلی کنترل کننده ی سرعت بالا برای موتور های پله ای (استپر موتور) می باشد. همچنین این تراشه دارای طبقه خروجی پرقدرت با توان جریان دهی 1.5 آمپری در پکیجی کوچک (QFN 4mm * 4mm) می باشد. این تراشه در برابر اتصال کوتاه در خروجی، افزایش دما بر اثر جریان کشی اضافه و کاهش ولتاژ ورودی دارای سیستم حفاظتی می باشد.

از این تراشه می توان در سایر تجهیزات دارای موتورهای پله ای از قبیل دوربین های نظارتی، ماشین آلات نساجی و دوخت، تجهیزات پزشکی، دستگاه های خودپرداز بانکی، اتوماسیون اداری و خانگی، رباتیک و … استفاده نمود. این تراشه با ولتاژ ورودی بین 7 الی 45 ولت توانایی کارکرد داشته و از این رو در بسیاری از پروژه ها قابل استفاده خواهد بود.

برد طراحی شده جهت استفاده از تراشه به همراه سایر مقاومت ها و خازن ها و قطعات الکترونیکی مورد نیاز، تخت نام EVALSP820-XS و با هزینه ی 6.90 دلار قابل تهیه می باشد.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992