توسعه فیلامنت ها جهت گسترش کاربردهای پرینتر سه بعدی

در مشارکت جدیدی که بین شرکت های Perstorp AB شرکت پیشرو در زمینه مواد شیمیایی، 3D4Makers شرکت تولید کننده فیلامنت با کارآیی بالا و ElogioAM شرکت قدرتمند با زیرمجموعه های بسیار نیرومند در زمینه پرینترهای سه بعدی بوجود آمد، تصمیماتی منبی بر ایجاد موادی جدید برای پرینترهای سه بعدی و توسعه فیلامنت ها اتخاذ گردید.

این سه شرکت تصمیم دارند با همکاری یکدیگر، نسل جدید فیلامنت هایی را تولید و وارد بازار کنند که دارای کیفیتی مناسب و کارآیی بالا بوده و قابلیت تطابق با سخت ترین شرایط کاری را داشته باشند، همچنین از آن ها می توان برای طیف وسیعی از کاربردها همچون: محصولات پزشکی و ارتوپدی، تولید پروتز، نمونه سازی پیشرفته، مدل سازی صنعتی، بازارهای مصرفی و کاربردهای گوناگون دیگر استفاده نمود.

توسعه فیلامنت ها جهت به کارگیری در پزشکی و تولید محصولات

ماده ی مورد استفاده جهت توسعه فیلامنت ها

ماده ی مورد استفاده برای ساخت این فیلامنت های خارق العاده و با مشخصات منحصر به فرد، Facilan PCL100 می باشد. این ماده یک نوع فیبر پلی کاپرولاکتون خالص است که در حال حاضر توسط پژوهشگران در عضلات مصنوعی، ایمپلنت های دندانپزشکی و مواد هوشمند استفاده می شود و هدف از استفاده آن، به وجود آوردن راه حل های جدید و مبتکرانه جهت حل مشکلات می باشد. این ماده دارای مقاومت کششی بیشتری نسبت به ABS بوده و همچنین در هنگام کاربرد، نرمی و راحتی مناسب تری نسبت به مواد PLA و ABS دارا می باشد.

توسعه فیلامنت ها (مواد خام پرینترهای سه بعدی) باعث می شود تا تکنولوژی پرینتر سه بعدی قابلیت ورود به عرصه های مختلف را پیدا نماید، عرصه هایی که تا دیروز برای این تکنولوژی دست نیافتنی به نظر می رسید. با گسترش فیلامنت ها و از بین بردن مشکل محدودیت مواد کاربردی در پرینتر سه بعدی و در حقیقت افزایش کاربردهای پرینتر سه بعدی، این انتظار می رود که این تکنولوژی خارق العاده، تمامی عرصه های تولیدی را فتح نموده و جایگزین اکثر روش های تولید گردد.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992