توسعه ی پرینترهای سه بعدی به منظور تولید خوراکی

توسعه پرینترهای سه بعدی تولید خوراکی

به واسطه پیشرفت تکنولوژی ها و افزایش کاربردهای پرینتر سه بعدی، محققان دانشگاه Ewha Womans در کشور کره جنوبی به دنبال توسعه پرینترهای سه بعدی تولید خوراکی جهت تولید مواد غذایی با ارزش غذایی بالا هستند. این دستگاه به گونه ای عمل خواهد کرد که جذب مواد غذایی در بدن انسان بیشتر و راحت تر انجام گیرد، مطمئنا این تحقیق بزرگترین قدم در جهت چاپ و تولید مواد مصرفی می باشد.

پروفسور Jin-Kyu Rhee یافته های خود را در نشست سالیانه ی آزمایشگاه زیست شناسی در سندیگو ارائه داد، او در این ارائه از پرینتر سه بعدی ساخته شده توسط مجموعه ی خود که دارای 357 نازل برای پرینت انواع مواد می باشد رونمایی کرد. جوهر این پرینتر سه بعدی پودر مواد غذایی یخ زده می باشد.

کمک به مناطق محروم از طریق توسعه پرینترهای سه بعدی تولید خوراکی

این تیم تحقیقاتی پرینتر سه بعدی خود را وسیله ای برای ارائه ی مواد غذایی ارگانیک و همچنین کاهش مصرف میزان مواد غذایی در بین مردم معرفی نموده است. آن ها معتقدند به کمک پرینتر سه بعدی تحقیقاتی مورد نظر، می توان کمک زیادی به مناطقی کرد که از مواد غذایی مفید محروم هستند. بسیار واضح است که کاربردهای بیشماری را می توان برای این وسیله متصور بود، یکی از این کاربردها حمل مواد غذایی در سفرهای فضایی می باشد. با این روش می توان سفرهای فضایی طولانی تری را تجربه کرد.

توسعه پرینترهای سه بعدی تولید خوراکی

محققان مواد غذایی را با استفاده از پرینتر سه بعدی از طریق فرآیند زیر تولید می کنند:

در ابتدا مواد غذایی دارای کربوهیدرات و پروتئین با حفظ ارزش غذایی خود به پودر میکرونیزه تبدیل می شوند. در ادامه، این پودر با کنترل آب و دما به کریستال تبدیل می شود.

در این تحقیق، غذا به کمک اشعه ی ایکس و میکروسکوپ های الکترونی به صورت کامل تجزیه و تحلیل شده است. این تحقیقات در جهت دریافت تغییرات شیمیایی ایجاد شده در ساختار مواد غذایی می باشد.

با این روش، پرینتر سه بعدی مورد نظر توانایی چاپ انواع مختلفی از مواد غذایی را دارا می باشد. همچنین میتوان با تنظیم یک برنامه غذایی دقیق، مواد مورد نیاز را در هر وعده ی غذایی به بدن شخص مورد نظر رساند. Rhee اظهار داشت که هدف بعدی تیم تحقیقاتی آن ها افزایش میزان جذب و ذخیره سازی مواد غذایی در بدن می باشد.

خلاصه ای از تحقیقات انجام شده در زمینه توسعه پرینترهای سه بعدی تولید خوراکی را در اینجا مشاهده کنید.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992