آموزش پرینتر سه بعدی

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت دوم (دانلود نرم افزار)

در این قسمت از آموزش پرینتر سه بعدی قصد داریم در مورد نحوه نصب نرم افزار SLic3r بحث کنیم. دانلود نرم افزار Slic3r به صورت فایل قابل اجرا برای سیستم عامل های Windows، Mac OS X  و Linux امکان پذیر می باشد. همچنین برای کاربران Windows  و  Linux  ویرایش های 32 و 64 بیتی نیز موجود می باشد.

دانلود نرم افزار Slic3r

کار با Slic3r

به منظور دانلود نرم افزار Slic3r در آخرین نسخه به آدرس زیر مراجعه نمایید:

لینک دانلود

متن باز و کدهای نرم افزار Slic3r

علاوه بر وجود فایل های اجرایی برنامه، نرم افزار متن باز نیز در این آدرس موجود می باشد. علاقه مندان و برنامه نویسان به منظور افزودن قابلیت های مورد نظر خود می توانند از نرم افزار متن باز استفاده نمایند.

نصب و دانلود نرم افزار Slic3r در سیستم عامل های مختلف

نرم افزار Slic3r قابلیت نصب در سیستم عامل های مختلف را دارا می باشد. در اینجا قصد داریم نحوه نصب این نرم افزار در سیستم عامل های مختلف را به شما آموزش دهیم.

  • نصب نرم افزار Slic3r در Windows

بعد از دانلود نرم افزار، آن را از حالت فشرده خارج نمایید. پوشه ی برنامه شامل دو فایل اجرایی می باشد.

slic3r.exe: ویرایش گرافیکی برنامه می باشد.

Slic3r-console.exe: میتوانید از فرم خط فرمان (command line) استفاده نمایید.

  • نصب نرم افزار Slic3r در Max OS X

بر روی فایل dmg  دانلود شده دو بار کلیک نمایید. یه برنامه با آیکن برنامه Slic3r  باز می شود. به پوشه ی برنامه ها رفته و آیکن نرم افزار Slic3r را به درون آن کشیده و رها کنید.

  • نصب نرم افزار Slic3r در Linux

فایل را از حالت فشرده خارج نمایید. به منظور شروع مستقیم برنامه از فایل اجرایی برنامه استفاده نمایید و یا برای نصب آن از فایل موجود در پوشه ی bin  استفاده نمایید.

ساخت پروژه از روی کد متن باز در نرم افزار Slic3r

برای این منظور و آموزش چگونگی آن به صفحات زیر مراجعه نمایید.

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی به آدرس http://manual.slic3r.org ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

 

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992