پرداخت نهایی قطعات تولید شده با پرینتر سه بعدی

تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی

شرکت DyeMansion به تازگی یک سری از مشاغل تجاری و مدل های مشارکتی را معرفی کرده است. این شرکت با دو مجموعه ی Shapeways  و EOS همکاری خود را آغاز کرده است. همچنین شرکت DyeMansion  از سه دستگاه جدید خود در جهت تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی رونمایی کرده است. پروژه ها و مشارکت های نامبرده شده، نشان از ورود این شرکت به بازار آمریکای شمالی می دهد.

پرداخت نهایی قطعات تولید شده با پرینتر سه بعدی

شرکت استارتاپی آلمانی برای اولین بار در سال 2015 اقدام به معرفی و توسعه ی سیستم رنگ آمیزی قطعات تولیدی توسط پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی پودری نمود. در این بین شرکت DyeMansion  به دنبال مشارکت با شرکت های Daimler  و Under Armor  بوده و در حال حاضر به دنبال گسترش بازار خود در آمریکا به کمک دو شرکت نامبرده می باشد.

تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی توسط شرکت DyeMansion

سیستم طراحی شده توسط شرکت DyeMansion  شامل سه دستگاه می باشد. این سه دستگاه شامل مراحل تولید، پولیش، رنگ آمیزی و تولید محصول نهایی می باشند. این شرکت قطعا تولید دستگاه های خود را به سمت تولیدکنندگان عمده ی صنعتی سوق خواهد داد. این اتفاق بعد از اطمینان به شرکای شرکت در رابطه با مدل کاری بین سه شرکت اتفاق خواهد افتاد. لازم به ذکر است که هر سه دستگاه 100 درصد اتوماتیک بوده، نیازی به کاربر ندارند و امکان تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی را فراهم می سازند.

تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی

ماشین آلات نامبرده که در تصویر نمایش داده شده اند به شرح زیر می باشند:

دستگاه Powershot C در سمت چپ، DM60  در وسط و Powershot S در سمت راست مشاهده می شوند. هر دو دستگاه Powershot از فرآیند انفجار با اهداف متفاوت استفاده می نمایند. Powershot C پودر اضافی موجود بر روی سطح کار را حذف می نماید و دستگاه Powershot S یک دستگاه اتوماتیک در جهت پرکردن منافظ موجود بر روی قطعه می باشد. دستگاه Powershot S باعث بالا رفتن کیفیت سطح قطعات تولیدی شده و تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده پرینتر سه بعدی را امکان پذیر می نماید. DM60  یک سیستم رنگ آمیزی برای قطعات تولیدی می باشد. این دستگاه از کارتریج های قابل شارژ نیز استفاده می نماید.

محصولات تولیدی با پرینتر سه بعدی

این سه دستگاه توانایی نهایی سازی و تولید محصول نهایی از قطعات ساخته شده با پرینتر سه بعدی توسط تکنولوژی های SLS و MultiJet Fusion را دارا می باشد. شرکت DyeMansion در حال حاضر مشغول راه اندازی مرکزی در جهت جذب مشتریان موجود و بالقوه در ایالات متحده آمریکا می باشد. شرکت EOS نیز از این سیستم در دفاتر خود و همچنین شرکت های تابعه ی خود در تگزاس در حال استفاده می باشند.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992