صفحات انعطاف پذیر پرینترهای سه بعدی شرکت FLEKS3D

با استفاده از تکنولوژی معرفی شده توسط شرکت FLEKS3D می توان از صفحات منعطف در زیر قطعات تولیدی به روش پرینتر سه بعدی استفاده نمود. با توجه به تولید صفحات انعطاف پذیر بر روی پرینترهای سه بعدی، جدا کردن قطعات تولیدی به سرعت و بدون نگرانی از شکستن قطعه انجام می گیرد.

صفحات انعطاف پذیر جهت پرینترهای سه بعدی

این صفحات برای تمامی کاربران اعم از کاربران مبتدی و حرفه ای قابل استفاده بوده و تمامی کاربران از مزایای آن به خوبی آگاه هستند. سادگی و کارایی این صفحات این اجازه را به کاربران پرینتر سه بعدی می دهد که بدون استرس و بدون صدا، قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی را از صفحه ساخت دستگاه جدا نمایند.

استفاده از صفحات انعطاف پذیر در پرینت سه بعدی

این شرکت در مسیر توسعه و ساخت این صفحات، تمامی پرینتر های موجود در بازار را تحت نظر قرار داده و با کاربران پرینترهای سه بعدی در مورد مشکلات موجود همفکری نموده است. در این طرح برای اولین بار شرکت FLEKS3D، اقدام به تولید صفحاتی نمود که یک سمت آن دارای بافت های ریزی می باشد.

این بافت ها با درگیر شدن با مواد مذاب خارج شده از نوک نازل، امکان ایستایی بیشتر را به قطعه ی تولیدی میدهد. این امکان موجب تولید راحت تر قطعه و جلوگیری از نگرانی های موجود در جهت جدا شدن قطعه از صفحه ی کار را ایجاد می نماید. این صفحات از ترموپلاستیک های گرماسخت ساخته شده اند. هر دو سمت این صفحات انعطاف پذیر و با دوام بوده و حتی پس از 3 سال، نمونه های اولیه ای که از این طرح ساخته شده است، همچنان با کیفیت خوب به عملکرد خود ادامه می دهند.

صفحات با سایزهای مختلفی مثل 20×20 و 4.5×4.5 وجود دارد. این صفحات می توانند بر روی تمامی پرینترهای سه بعدی قرار بگیرند. به منظور ایجاد صفحه با سایز مورد نظر پرینتر سه بعدی، می توان از اره و یا دستگاه CNC استفاده نمود و صفحات بزرگتر تولیدی توسط شرکت را به اندازه ی دلخواه خود تبدیل نمود.

محصولات شرکت FLEKS3D

محصولات شرکت FLEKS3D تنها در آمریکا تولید و عرضه می گردند. محبوب ترین سایزهای صفحات انعطاف پذیر بر روی پرینترهای سه بعدی این شرکت 6×6 و 8×8 و 10×10 اینچ می باشند. همچنین با توجه به قرار داد بسته شده بین شرکت FLEKS3D و MakerBot، صفحات سفارشی با اندازه پرینترهای سه بعدی این شرکت تولید می گردند. این صفحات برای پرینترهای Replicator 2، Replicator 2X و Replicator (Gen 5) در دسترس می باشند.

تولید صفحات انعطاف پذیر بر روی پرینترهای سه بعدی

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشارکت در تولیدات این شرکت، میتوانید به سایت Kickstarter و یا سایت مجموعه FLEKS3D  مراجعه نمایید.

جهت دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992