پرینتر تولید کننده محصولات انعطاف پذیر

تولید انعطاف پذیر محصولات با پرینتر سه بعدی

با توجه به رشد روزافزون استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنعت و تولید بسیاری از مواد با کمک تکنولوژی مواد افزودنی، شرکت های بسیاری به دنبال ایجاد تعادل در بالابردن سرعت تولید قطعات خود و کیفیت و امکان پذیر بودن این فرآیند می باشند. هدف از این تلاش ها بالابردن کیفیت تولیدات به روش سنتی می باشد. شرکت Raise3D در تازه ترین اقدام خود در این راستا، سری دستگاه های Pro2  را معرفی نموده است. Pro2  و Pro2 Plus هدفشان ایجاد کارخانجات تولیدی با رویکرد تولید انعطاف پذیر محصولات با پرینتر سه بعدی می باشد.

بالا بردن کیفیت تولید توسط پرینتر سه بعدی

این دو دستگاه با تکنولوژی FDM و با قابلیت تک خروجی و دو خروجی با توانایی تولید در حجم بالا ساخته شده اند. دستگاه Pro2  با قیمت 3499 دلار و Pro2 Plus  با قیمت 5999 دلار فروخته می شوند. این قیمت ها در مناطق مختلف اروپا کمی متفاوت می باشد. حجم تولیدی دو دستگاه، به استفاده از یک و یا دو نازل بستگی دارد.

دستگاه دو نازل پرینتر سه بعدی

فن خنک کننده در دستگاه تولید محصولات انعطاف پذیر با پرینتر سه بعدی

دستگاه Pro2  در حالته تک نازل قابلیت تولید قطعات تا حجم 300 * 305 * 305 میلیمتر را دارا می باشد. در حالت دو نازل این حجم به مقدار 300×305×280 میلیمتر کاهش می باشد. به طور مشابه دستگاه Pro2 Plus  در حالت تک نازل توانایی تولید تا حجم 605×305×305 میلیمتر را داشته و در حالت 2 نازل این مقدار به 605×305×280 میلیمتر می رسد.

تولید انعطاف پذیر محصولات با پرینتر سه بعدی

هر دو دستگاه از امکانات پیشرفته ای همچون قابلیت تعویض نازل و حداقل ارتفاع لایه ای 10 میکرومتری بهره مند هستند. کاربری هر دو دستگاه بسیار آسان بوده و از اینرو شرکت Raise3D با عنوان آسان برای یادگیری، آسان برای نگهداری، آسان برای ارتقا و آسان در مقیاس بزرگ شناخته شده است.

N2 یکی دیگر از محصولات شرکت Raise3D در سال 2018 بوده است. این محصول با کیفیت به عنوان یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی سال معرفی گردید. دستگاه های جدید شرکت از لحاظ جزییات ساخت با مدل N2 مطابقت داشته و در برخی موارد نیز دارای بهبود عملکرد شده اند. این تغییرات بیشتر بر روی اکسترودر و نازل اعمال شده است.

تولید انعطاف پذیر محصولات با پرینتر سه بعدی

منظور از سیستم های تولیدی انعطاف پذیر، امکان ایجاد ظرفیت تولید با حجم بالای تولید با تجهیزات و سرمایه گذاری مقرون به صرفه می باشد. شرکت Raise3D معتقد است با توجه به شعار خود، یعنی آسان برای یادگیری، آسان برای نگهداری، آسان برای ارتقا و آسان در مقیاس بزرگ، قادر به ایجاد تولیدات انعطاف پذیر حتی در خانه ها می باشد.

پرینت سه بعدی و محصولات انعطاف پذیر تولید شده

ایده ی تولیدات انعطاف پذیر نه تنها رقیبی برای روش های تولیدی سنتی می باشد، بلکه قابلیت رقابت با روش های کنونی تولیدات افزودنی را نیز دارد. این روش به بهبود کیفیت تولید، رنگ آمیزی و سفارشی سازی قطعات منجر خواهد شد. سری دستگاه های Pro2 در بسیاری از جهات کارآمد و مفید می باشند. یکی از این مزایا توانایی استفاده از انواع مواد برای تولید قطعات می باشند.

مواد قابل استفاده در تولید انعطاف پذیر محصولات با پرینتر سه بعدی

  • HIPS
  • PC
  • TPU
  • TPE
  • NYLON
  • PETG
  • ASA
  • PP
  • Glass Fiber Enforced/ Carbon Fiber Enforced Metal/ Particles Filled/ Wood Filled

سیستم اکسترودر به کار رفته در این دستگاه امکان تولید قطعه با چند ماده مختلف را با سرعت بالا ایجاد می کند. همچنین می توان اکسترودر دستگاه را به راحتی و در کمتر از چند ثانیه تعویض نمود.

اکسترودر قابل تعویض در پرینتر سه بعدی

Raise3D قصد دارد تا مرزهای تکنولوژی موجود را طی کرده و با کمک دستگاه های موجود در آینده ی صنعت پرینترهای سه بعدی جایگاهی برای خود کسب نماید.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992