همكاری مشترك جنرال موتورز GM و Autodesk

مشارکت جنرال موتورز و Autodesk

جنرال موتورز به عنوان یکی از بزرگترین نام ها در تولید وسایل نقلیه شناخته شده است. هرگونه مشارکت با این شرکت یک معامله ی بزرگ محسوب می شود، به تازگی خبر مشارکت جنرال موتورز و Autodesk در رسانه ها اعلام شد. این دو کمپانی، شراکت و فعالیت جدیدی را به منظور توسعه ی بخش جدیدی از فعالیت های خود آغاز نموده اند. این دو شرکت قصد دارند تا با ترکیب پرینتر سه بعدی و طراحی تولیدی (Generative Design) و استفاده از مزایای ترکیبی این دو روش اقدام به طراحی و تولید وسایل نقلیه جدید نمایند.

به منظور تحقق این هدف، تمرکز این همکاری در زمینه ی اقدامات نوآورانه در جهت کاهش وزن وسیله ی نقلیه و طراحی های خلاقانه و جدید می باشد. با ایجاد وسایل نقلیه با وزن پایین علاوه بر بهبود در کارایی اتومبیل، میتوان فضای داخلی اتومبیل را افزایش داد. علاوه بر این، شرکت جنرال موتورز استراتژی طراحی جدید خود را به صورتی کاملا غیر سنتی ارائه خواهد داد و از اینرو تولید این طرح های جدید به روش های سنتی امکان پذیر نخواهد بود.

مشارکت جنرال موتورز و Autodesk

نکته کلیدی مشارکت جنرال موتورز و Autodesk

نکته ی حائز اهمیت مشارکت جنرال موتورز و Autodesk این است که، شرکت جنرال موتورز با این روش به دیگر شرکت ها فعال در زمینه ی طراحی تولیدی افزوده خواهد شد. شرکت Autodesk در این باره می گوید: “در واقع طراحی تولیدی الهام گرفتن از طبیعت برای طراحی می باشد. مهندسان و طراحان، اهداف نهایی را به نرم افزار های موجود در این زمینه وارد می نمایند. این ورودی ها می تواند شامل روش های تولید، مواد مصرفی و محدودیت های هزینه ای باشد. سپس نرم افزار به کمک محاسبات و استفاده از بستر ابری به بررسی و یافتن بهترین راه حل موجود می پردازد.”

با کمک این روش و استراتژی جدید، طراحان می توانند نمونه های اولیه ی زیادی را تولید نموده و بررسی نمایند. این در حالی است که در شیوه های طراحی سنتی این شرایط برای طراحان فراهم نبود. در این استراتژی طراحی، پارامترهای متنوعی برای تنظیمات سیستم وجود دارد که این تنظیمات باعث انطباق بیشتر طرح نهایی با ایده ی اولیه خواهد بود. با کمک کاربردهای پرینتر سه بعدی، طراحان می توانند طرح های خود را به منظور تست به زندگی عادی افراد وارد نمایند.تست قطعات مختلف توسط جنرال موتورز

 

شرکت های دیگری نیز از همین روش طراحی در سیستم خود استفاده نموده اند. شرکت استارتاپی Frustrum Inc. به تازگی از این پلتفرم در طراحی های خود استفاده می نماید. به همین ترتیب Desktop Metal از پلتفرم مشابه خود که توسط SOLIDWORKS گسترش داده شده است استفاده می نماید.

به نظر می رسد علاقه ای رو به رشد در این زمینه در جهان وجود دارد، پس جای تعجب نیست که شرکت جنرال موتورز نسبت به این رویکرد علاقه مند باشد.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992