تولید تجهیزات آزمایشگاهی با پرینتر سه بعدی

تولید تجهیزات آزمایشگاهی با پرینتر سه بعدی

در حالی که پرینت سه بعدی فلزات هر روزه از اهمیت بیشتری برخوردار می گردد، نادرست است که تنها روش تولید یک محصول استفاده از پرینتر سه بعدی باشد. شرکت DWK Life Sciences در حال تلاش برای تغییر در روش تولید کلاهک 4 خروجی بر روی شیشه های آزمایشگاهی و تولید تجهیزات آزمایشگاهی با پرینتر سه بعدی می باشد. به کمک پرینتر سه بعدی فلزات، کل این درپوش به روشی ساده تر و سبک تر تولید می شود، همچنین فرآیند تولید آن به حداقل می رسد.

این درپوش، وسیله ای پرکاربرد در آزمایشگاه ها می باشد. درپوش مورد نظر تحت نام تجاری DURAN در وسایل آزمایشگاهی شناخته می شود. آلیستر ریس مدیر محصول DURAN در این باره می گوید: “طراحی و توسعه ی وسایل آزمایشگاهی جدید، به ویژه محصولات شیشه ای، به روش های سنتی بسیار آهسته و کند می باشد.” در مقابل، زمان مهندسی و توسعه ی درپوش، و همچنین تولید تجهیزات آزمایشگاهی با پرینتر سه بعدی بسیار کوتاه می باشد. از تولد این ایده تا محصول تولیدی نهایی تنها 2 ماه زمان لازم بوده است.

شرکت DWK Life Sciences یک تولید کننده ی برجسته در زمینه ی تجهیزات آزمایشگاهی می باشد. تصمیم این شرکت در استفاده از پرینتر سه بعدی در تولید برخی محصولات، گامی بزرگ و رو به جلو در این صنعت می باشد.

تولید تجهیزات آزمایشگاهی با پرینتر سه بعدی

درپوش تولید شده به کمک پرینتر سه بعدی، از پودر فولاد ضد زنگ با شماره ی 316L تولید شده است. در روش سنتی این کلاهک توسط فرآیندهای ماشینکاری و جوشکاری تولید می گردید. در روش مدرن و با استفاده از پرینتر سه بعدی فلز، بسیاری از فرآیندهای مراحل تولید حذف گردیده است. با استفاده از سیستم جدید (EOS) در فرآیند تولید تنها نیاز به ایجاد بدنه ی اصلی توسط پرینتر سه بعدی می باشد. سپس سطح آن را به کمک فرآیندهای فیزیکی و الکتروشیمیایی پرداخت می نمایند.

پرینتر سه بعدی فلز به روش SLM و با لیزر 400 وات، پودر فلز را ذوب می نماید. با خنک شدن مواد، شکل کلاهک مورد نظر تکمیل می گردد. در هر بار تولید این درپوش ها، فرآیند ذوب شدن تا خنک شدن و اتمام تولید حدود 51 ساعت به طول می انجامد. علاوه بر بالارفتن کارایی در این روش، در حجم و مواد به کار رفته نیز صرفه جویی می شود. برای تولید هر یک از این درپوش ها در روش سنتی نزدیک به 150 گرم مواد استفاده می گردید در حالی که در روش جدید و به کمک پرینتر سه بعدی، حجم مواد به کار رفته به 50 گرم کاهش پیدا نموده است.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992