مواد مذاب خروجی از نوک نازل در پرینتر سه بعدی

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت16 (پهنای مواد مذاب در پرینتر سه بعدی)

یکی از دلایلی که نیاز است تا حجم و پهنای مواد مذاب در پرینتر سه بعدی از نوک نازل را تنظیم نماییم، این است که چسبندگی مواد در لایه ی اول افزایش پیدا کند. موارد دیگری نیز برای افزایش حجم مواد مذاب خارج شده از نوک نازل وجود دارد.

پهنای مواد مذاب در پرینتر سه بعدی

Perimeter: به منظور تولید سطح خارجی دقیق تر و تمیزتر در قطعه ی تولیدی می توان پهنای مواد مذاب در پرینتر سه بعدی را کمی کاهش داد.

Infill و Solid Infill: در تولید بخش های توپر زیر قطعه با افزایش پهنای مواد مذاب در پرینتر سه بعدی، می توان زمان تولید قطعه را کاهش داد. در این حالت استحکام قطعه نیز بیشتر می شود.

solid infill

Top infill: با کاهش حجم مواد مذاب خارج شده از نوک نازل در تولید سطح خارجی و مخصوصا بالای قطعه، می توان به سطوح تمیزتر و صیقلی تری دست یافت. همچنین گوشه های کار دارای زوایای درست تر و دقیق تری خواهد شد.

Support material: با توجه به اینکه مواد ساپورت یا نگهدارنده تنها به منظور جلوگیری از ریزش مواد اصلی استفاده می شوند، می توان با کاهش حجم مواد در زمان تولید قسمت های نگهدارنده، سرعت تولید قطعه را به مراتب بالاتر بود و همچنین در مواد مصرفی صرفه جویی نمود.

Support material

در استفاده از ساپورت در پرینت سه بعدی ذکر این نکته ضروری است که به صورت همیشگی، لایه قبلی برای ساخت لایه بعدی موردنیاز است، هز زمان که لایه قبلی قادر به نگه داشتن لایه بعدی نباشد، ما نیازمند به استفاده از ساپورت می باشیم.

ساپورت های حل شونده پرینتر سه بعدی

نمونه ای از ساپورت های حل شونده در آب

ذکر این نکته ضروری است که در صورتی که حجم مواد مذاب خارج شده از نوک نازل را به صورت درصد بیان نمایید، این درصد نسبت به ضخامت لایه ها محاسبه خواهد شد. برخی کاربران به اشتباه تصور می کنند که این عدد نسبت به پارامتر Default extrusion width محاسبه می گردد.

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

 

 

 

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992