کنترل از راه دور چاپگرهای سه بعدی

کنترل از راه دور پرینترهای سه بعدی

در شرکت های بزرگ، چاپگرهای سه بعدی در شبکه ای خصوصی قرار می گیرند. برای کسب و کارها و شرکت های دارای پرینتر سه بعدی، مدیریت، مانیتورینگ و کنترل از راه دور پرینترهای سه بعدی دارای اهمیت می باشد. برای دسترسی به پرینترهای سه بعدی از راه دور از شبکه های خصوصی مجازی استفاده می شود.

نقش شبکه ها در کنترل از راه دور پرینترهای سه بعدی:

  • به کمک یک تونل اختصاصی ایجاد شده بین کاربر و پرینتر سه بعدی، اطلاعات جا به جا می گردد. فاصله ی بین کاربر و پرینتر سه بعدی اهمیتی ندارد و می توان به صورت کامل، دستگاه را کنترل نمود. این قابلیت را میتوان فعال و یا غیر فعال کرد.
  • تصویر تمام قطعات تولید شده را نگهداری می کند. با کمک این شبکه ها می توان تمام عملکرد پرینتر سه بعدی را کنترل نمود. کاربر می تواند عملکرد لحظه ای دستگاه را مشاهده نماید.
  • می توان قابلیت اتصال و کنترل پرینترها سه بعدی را در اختیار دیگران گذاشت. این ویژگی برای شرکت های بزرگ بسیار ارزشمند می باشد. کاربر های مختلف به کمک رمز عبور می توانند به شبکه ی پرینترهای سه بعدی شرکت خود وارد شده و از دستگاه استفاده نمایند.
  • می توان از هر مکانی از کره ی زمین به پرینترهای خود دسترسی داشت.
  • می توان کل شبکه ی پرینترهای سه بعدی را فعال و یا غیر فعال نمود. شرکت ها نیاز به کنترل دقیق اطلاعات رد و بدل شده دارند. قطعات و مدل های تولید شده نیز باید تحت بررسی قرار گیرند. از اینرو می توان کل شبکه را به منظور بررسی غیر فعال نمود.

مطالب بیان شده در بالا مهمترین مزایای استفاده از شبکه های خصوصی مجازی در کنترل و مدیریت پرینترهای سه بعدی می باشد. علاوه بر موارد بالا، شبکه های خصوصی مجازی این امکان را فراهم می آورند تا بتوان پارامترهای امنیتی سخت افزار را از راه کنترل نمود. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر و همچنین طرز کار شبکه های خصوصی مجازی اینجا را کلیک کنید.

کنترل از راه دور پرینترهای سه بعدی

شبکه های خصوصی مجازی امکان دسترسی امن به پرینترهای سه بعدی از طریق تونل ایجاد شده را به کاربران می دهند.

مزیت های استفاده امن از پرینترهای سه بعدی

  • بسیاری از دولت ها در صورت مشاهده ی IP های خاص، اقدام به مسدود کردن آن ها می نماید. شبکه های خصوصی مجازی با تخصیص یک IP  اختصاصی جعلی اجازه ورود شما به شبکه ی مورد نظرتان را می دهد.
  • هکرها همواره به دنبال راه حل هایی در جهت ربودن اطلاعات هستند. با استفاده از شبکه های خصوصی مجازی می توان اطلاعات رد و بدل شده بین کاربر و پرینتر سه بعدی را از دید هکرها دور نگه داشت.
  • به کمک شبکه های خصوصی مجازی امکان دسترسی افراد غریبه به پرینتر سه بعدی موجود در شبکه از میان می رود.

مزایای بیان شده در بالا باعث می گردد تا کاربران و شرکت ها علاقه ی بیشتری در ایجاد شبکه های خصوصی مجازی برای دستگاه پرینتر سه بعدی خود و کنترل از راه دور پرینترهای سه بعدی پیدا کنند. وجود شبکه ها ی پرینتر سه بعدی در آینده ای نزدیک، امری حیاتی بوده و باعث افزایش عملکرد افراد در کاربری دستگاه ها می گردد.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992