تولید سری قطعات روی صفحه پرینتر سه بعدی

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت17 (ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی)

در برخی مواقع و با توجه به فایل مورد نظر برای تولید توسط پرینتر سه بعدی، می توان قطعات جدا از هم را به نوبت و پشت سر هم تولید نمود و ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی روی یک صفحه را ممکن نمود. این کار علاوه بر کاهش زمان تولید، می تواند در کیفیت قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی نیز بسیار موثر باشد. با این روش زمان انتقال نوک نازل از یک قطعه به قطعه ی دیگر در هر لایه حذف می شود.

ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی روی یک صفحه

همچنین به جهت عدم جابجایی نازل از یک قطعه به قطعه ی دیگر که معمولا با بالاترین سرعت ممکن انجام می شود، لرزش دستگاه کاهش پیدا نموده و کیفیت قطعات تولید شده افزایش می یابد. همچنین نیاز به عقب کش در جابجایی ها از بین می رود که این نکته باعث کاهش ریسک تولید قطعه و مشکلات به وجود آمده برای نوک نازل می گردد. همچنین اگر در تولید یک قطعه مشکلی ایجاد شود، تنها همان قطعه خراب می شود و قطعات دیگر دچار مشکل نخواهند شد.

ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی

نکته ی حائز اهمیت ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی

تنها نکته ی حائز اهمیت در این روش تولید قطعات، جلوگیری از برخورد نوک نازل و کل بخش اکسترودر به قطعات تولید شده ی قبلی می باشد.

با توجه به تصویر زیر و فرضیات نرم افزار Slic3r کل بدنه ی اکسترودر و نازل به صورت یک استوانه در نظر گرفته شده اند.

ساخت ترتیبی قطعات روی صفحه پرینتر سه بعدی

Radius: شعاع فضایی که نیاز است تا اکسترودر در آن قرار گرفته شود. دقت کنید جهت ساخت ترتیبی قطعات در پرینتر سه بعدی به صورت ایده آل، این پارامتر بزرگترین مقدار ممکن نسبت به نوک نازل در نظر گرفته شود.

Height: فاصله ی عمودی بین نوک نازل تا محور حرکتی نازل می باشد.

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

 

 

 

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992