انتقال فایل به پرینتر سه بعدی

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت هفتم (انتقال فایل به پرینتر سه بعدی)

در این قسمت و بعد از انجام تنظیمات ابتدایی نرم افزار و وارد کردن طرح دلخواه به نرم افزار Slic3r، اقدام به تبدیل فایل ورودی به G-code و انتقال فایل به پرینتر سه بعدی نمایید.

آماده سازی فایل پرینتر سه بعدی

 بعد از لایه بندی فایل ورودی توسط نرم افزار، باید فایل G-code را به پرینتر سه بعدی خود وارد نمایید. نرم افزارهای متنوع و متن بازی برای این منظور وجود دارند، در زیر لیستی از این نرم افزار ها را مشاهده می نمایید.

  1. https://github.com/kliment/Printrun
  2. http://www.repetier.com/
  3. https://github.com/timschmidt/repsnapper

برخی از پرینترهای سه بعدی به منظور انتقال فایل خروجی G-code از روش های متنوعی پشتیبانی می کنند، که از آن جمله می توان به فلش مموری، SD Card ،Wi-Fi ،USB Client و اتصال مستقیم کامپیوتر به دستگاه اشاره نمود. برای استفاده از سایر روش ها به مستندات پرینتر سه بعدی خود مراجعه فرمایید.

انتقال فایل در پرینتر سه بعدی

 انتقال فایل به پرینتر سه بعدی از طریق اتصال مستقیم به کامپیوتر

جهت انتقال فایل به بعضی از دستگاه ها باید آن ها را به صورت مستقیم به کامپیوتر متصل نمود، این روش قدیمی ترین روش جهت انتقال فایل به پرینتر سه بعدی است، که به دلیل احتیاج همیشگی به کابلی جهت اتصال و نیاز به کم بودن فاصله بین کامپیوتر و دستگاه معمولا با مشکلاتی همراه است.

انتقال فایل از کامپیوتر به پرینتر سه بعدی به وسیله کابل

انتقال فایل به پرینتر سه بعدی از طریق کارت حافظه و USB

متداولترین روش برای انتقال فایل به دستگاه، استفاده از کارت حافظه و USB می باشد. این روش بدین صورت انجام می گیرد که ابتدا فایل نهایی جسم موردنظر را با فرمت معین برای دستگاه در کامپیوتر خود ذخیره نموده و سپس با استفاده از USB و کارت حافظه فایل را به دستگاه پرینتر سه بعدی انتقال می دهیم، بزرگترین ضعف این روش امکان خرابی دستگاه کارت خوان می باشد.

انتقال فایل به پرینتر سه بعدی با کارت حافظه

 انتقال فایل به پرینتر سه بعدی از طریق وای فای

همچنین تعدادی از دستگاه های مدل جدید از جمله پرینتر سه بعدی ژرفا، دارای سیستم وای فای بوده که عمل انتقال فایل را بسیار آسان نموده و نیازی به اتصال کارت حافظه ندارند. انتقال فایل از طریق وای فای به پرینتر سه بعدی را می توان بهترین و آسانترین روش اتصال دانست.

برای بهبود عملکرد پرینتر سه بعدی خود و همچنین عیب یابی دستگاه و قطعات تولیدی، قسمت مقالات آموزشی را پیگیری نمایید.

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی به آدرس http://manual.slic3r.org ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

 

 

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992