انجام تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی نرم افزار Slic3r

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت هشتم (تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی)

نرم افزار Slic3r دارای دو حالت تنظیمی می باشد. حالت ساده و حالت پیشرفته. از مسیر File->Preferences میتوانید حالت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این قسمت قصد داریم نحوه انجام تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی را شرح دهیم.

تنظیم حالت نرم افزار SLic3r

حالت ساده مربوط به کاربران تازه کار بوده و گزینه های تنظیمی کمتری را در اختیارشان قرار می دهد. سایر تنظیمات بصورت پیش فرض باقی می ماند. در حالت پیشرفته کاربران می توانند تمامی تنظیمات مورد نیاز نرم افزار برای تولید فایل G-code  را بدست گرفته و حالت متفاوت تنظیمی را اعمال نماییند. تنظیمات انجام شده در این حالت قابل ذخیره و بازیابی می باشند.

تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

در این بخش تنظیمات مربوط به چاپ قطعه را می توان تغییر داد. سایر بخش های تنظیمات به ندرت تغییر می کنند ولی این بخش احتمالا با توجه به طرح های متفاوت دائما دچار تغییرات خواهد شد. در این قسمت قصد داریم کلیه این گزینه ها را شرح دهیم. تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی برای کاربران حرفه ای کاربرد دارد که با کاربردهای پرینترهای سه بعدی و تکنولوژی FDM آشنایی کاملی دارند.

تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

نحوه تنظیم ضخامت لایه در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Layer Height

تنظیمات مربوط به این قسمت، ضخامت هر لایه از پرینت را مشخص می کند.

ضخامت لایه ها در پرینتر سه بعدی

تغییرات این بخش به دو پارامتر بسیار مهم بستگی دارد:

  • کیفیت سطح خروجی: با کم کردن ضخامت لایه ها، کیفیت مورد نظر قطعه ی نهایی بسیار افزایش پیدا کرده و سطح کار بسیار صیقلی می شود. این بخش با زیبایی شناسی قطعه ی خروجی بسیار مرتبط است. به طور مثال در زمان تولید یک قطعه ی صنعتی که سطوح صیقلی مورد نیاز نیست، بهتر است ضخامت لایه ها عدد بزرگ تری داشته باشد.کیفیت سطح خروجی در پرینتر سه بعدی
  • سرعت تولید خروجی: ساعات کارکرد دستگاه و یک قطعه، با ضخامت لایه های در نظر گرفته شده مرتبط است. هر چقدر ضخامت لایه ها کمتر باشد، سرعت تولید قطعه ی نهایی کاهش پیدا می کند و البته به همان نسبت کیفیت سطحی قطعه ی خروجی افزایش پیدا می کند.سرعت لایه ها در پرینتر سه بعدی

نحوه تنظیم تعداد پوسته های چاپ شده در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Perimeters: تعداد پوسته های چاپ شده در اطراف هر لایه می باشد. به جز در مواردی که نیاز به وجود دیوارهای عریض و یکنواخت می باشد، بهتر است از 2 پوسته برای اطراف قطعه استفاده گردد. دلیل 2 پوسته این می باشد که بنا به هر دلیلی لایه ی خروجی دچار مشکل و عدم چاپ گردید، لایه ی داخلی به کمک آن آمده و چاپ قطعه را دچار مشکل ننماید. همچنین وجود 2 لایه استحکام بیشتری به قطعه ی نهایی خواهد داد.

Slicer_perimeters

به بالاترین و پایین ترین لایه های قطعه که کل قطعه را به صورت ساندویچ در بر گرفته اند Solid Layers گفته می شود. با توجه به اینکه کل قطعه بر روی سطح پایینی قرار خواهد گرفت، بهتر است که حداقل دو لایه ی کامل برای سطح پایینی قطعه به کار برده شود.

سطح بالای کار نیز به دلیل اینکه نمای خروجی کار می باشد بهتر است با بیش از 1 لایه بسته شود. وجود تنها یک لایه میتواند منجر به ایجاد حفره هایی مابین خطهای لایه گردیده و نمای خروجی کار را دچار افت کیفیت و زیبایی نماید. نمونه ای از وجود مشکل در لایه های بالای کار در تصویر زیر مشاهده می شود.

 مشکل در لایه های بالای کار در پرینتر سه بعدی

در صورت درخواست تولید گلدان هایی به صورت توخالی می توانید سطح بالایی کار را باز گذاشته و فضای داخلی طرح را نیز پر نکنید. در این صورت با مخزنی توخالی همچون تصویر زیر روبرو خواهید شد.

ترسیم طرح تو خالی با پرینتر سه بعدی

نحوه تنظیم میزان پرشوندگی قطعات در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Fill Density: در این بخش می توان میزان پر کردن مواد در داخل قطعه را تعیین نمود. عدد 1 معادل 100% و عدد صفر نشان دهنده ی 0% می باشد. به جز در موارد خاص پیشنهاد می شود از عدد 100% استفاده نگردد. پرکردن کامل قطعه علاوه بر افزایش مواد مصرفی منجر به بالا رفتن زمان تولید قطعه می گردد.

میزان پرشوندگی در پرینتر سه بعدی

معمولا 0.4 عددی مناسب برای اکثر طرح ها می باشد. عدد 0.2 نیز کمترین مقداری می باشد که میتوان در نظر گرفت. در این حالت و در اکثر طرح ها نیاز به نگهدارنده های داخلی قطعه از بین می رود و مواد پر کننده ی داخلی سطح داخلی طرح را برای تولید قطعه ی نهایی آماده می کنند.

تنظیم پرشوندگی در چاپگرهای سه بعدی

نرم افزار Slic3r طرح های متفاوتی را برای ایجاد طرح داخلی قطعه پیشنهاد می دهد. با توجه به شرایط طرح میتوان از انواع الگوها شامل خطوط صاف، مستطیلی، شش گوشه و … استفاده نمود.

نحوه تنظیم ساپورت قطعات در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Support Material (مواد نگهدارنده): با توجه به ساختار و روش کار پرینترهای سه بعدی FDM در بسیاری از قطعات نیاز به مواد نگهدارنده وجود دارد. این مواد باعث ایجاد دیواره ها و فرم های متفاوتی در اطراف قطعه می شود که بعدا توسط کاربر و یا حلال ماده نگهدارنده قابل برداشته شدن خواهند بود. به منظور استفاده از این قابلیت قسمت (Generate support material) را انتخاب نمایید. همچنین با توجه به پارامتر Pattern spacing میتوانید تراکم و فاصله ی افقی بین دیواره های مواد نگهدارنده را مشخص نمایید.

تراکم و فاصله ی افقی بین دیواره های مواد در پرینتر سه بعدی

در برخی طرح ها با توجه به فرم طرح و به منظور حذف ماده ی نگهدارنده و یا کاهش حجم این ماده، میتوان قطعه ی مورد نظر را چرخاند و به صورت بهینه آن را تولید نمود.

Raft layers: به منظور عدم استفاده از صفحه ی گرم در برخی از پرینترهای سه بعدی میتوان با فعال کردن گزینه ی Raft layers به تولید قطعه و عدم جدا شدن قطعه از کف دستگاه کمک نمود. فعال کردن این بخش به هموار شدن سطح کف کار نیز کمک می کند. فقط توجه نمایید که بعد از اتمام تولید قطعه نیاز به پرداخت کار وجود دارد و باید لایه ی Raft را از کار جدا نمود.

raft در پرینتر سه بعدی

نحوه تنظیم سرعت در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Speed: در این حالت از تنظیمات کاربر فقط توانایی تنظیم 3 سرعت را دارد:

-Perimeters:  این قسمت مربوط به دیواره های خارجی قطعه ی تولید شده می باشد. بهتر است این سرعت تا حد امکان کم باشد تا سطح خارجی قطعه تمیز تر تولید گردد.

-Infill:  این قسمت مربوط به دیواره های داخلی قطعه ی تولیدی می باشد. سرعت این بخش می تواند با توجه به قابلیت پرینتر سه بعدی عددی بالاتر نسبت به بخش قبلی باشد. فقط به این نکته توجه نمایید که بالابردن سرعت می تواند بر چسبندگی مواد مذاب خروجی از سر نازل تاثیرگذار باشد.

-Travel: منظور از این بخش جابجایی سر نازل از بخشی از کار و پرش به بخش دیگری از قطعه برای آغاز مجدد تولید آن می باشد. این سرعت می تواند بالاترین سرعت قابل پشتیبانی توسط دستگاه باشد به شرط اینکه باعث ایجاد تلاطم و آشفتگی بر مواد مذاب داخل نازل نشود.

travel in 3dprinting

تعریف مربوط به گزینه های مختلف در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Brim: به منظور ایجاد چسبندگی بهتر لایه ی اول به کف دستگاه و جلوگیری از جدا شدن آن دیواره ی خارجی لایه ی اول قطعه را به میزان مشخص شده در این بخش از اطراف کار گسترش می دهند. این قسمت از قطعه بعد از پایان تولید قطعه باید از آن جدا شود.

Brim

Sequential Printing: این بخش به دستگاه اجازه می دهد که در صورت وجود چند قطعه ی مجزا برای تولید، آنها را به صورت جدا از هم تولید نماید. برای درک بیشتر این فرایند به مقالات بعدی ما توجه فرمایید.

اولویت بندی در چاپ سه بعدی قطعات

Filament Settings: تنظیمات این بخش معمولا دچار تغییر نمی شود مگر اینکه فروشنده و برند مورد استفاده ی خود را تغییر دهید. البته پیشنهاد می شود برای هر رول که می خواهید با آن قطعه تولید کنید، قطر آن را اندازه گیری کرده و در این قسمت مجددا وارد نمایید.

قطر فیلامنت در پرینت سه بعدی

Diameter: قطر فلامینت مورد استفاده را وارد نمایید.

Extrusion multiplier: به منظور تنظیم دقیق تر سرعت مواد خروجی از سر نازل، این بخش مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال عدد 1 معنی 100 درصد و عدد 1.5 معنی 150 درصد را میدهد. معمولا درصد تغییرات قطر فلامینت بسیار کم می باشد (مثلا 0.05 میلی متر) ولی برای جبران همین تغییرات اندک می توان از این پارامتر کمک گرفت.

Temperature: در این بخش می توان دمای نازل و دمای صفحه ی گرم زیر قطعه را برای لایه ی اول و سایر لایه ها تنظیم نمود.

Printer Settings

تنظیمات فیلامنت

Bed size: ابعاد صفحه ی کاری دستگاه را مشخص می کند.

Print center: مشخص کننده ی نقطه ی مرجع کاری دستگاه می باشد.

Z offset: مشخص کننده ی نقطه ی شروع کار نسبت به سنسور محور Z  می باشد.

Firmware: نوع فرمت فایل خروجی را مشخص می کند. این بخش با توجه به مشخصات فنی دستگاه پرینتر سه بعدی کاربر باید تنظیم شود.

Nozzle diameter: قطر سوراخ سر نازل را مشخص می نماید.

Retraction: در زمان هایی که نازل قصد جدا شدن از قطعه و حرکت به بخش دیگری از آن را دارد، احتمال قطع نشدن مواد مذاب داخل نازل و مواد مذاب خارج شده از سر نازل وجود دارد. این چسبندگی مواد باعث ایجاد رگه های بسیار نازک مواد بر روی کار شده و کیفیت سطحی قطعه ی نهایی را کاهش می دهد. به این منظور در زمان جدا شدن نوک نازل از قطعه و جابه جایی آن به بخش دیگر، ابتدا مواد مذاب داخل نازل کمی به عقب کشیده می شوند. مقدار این پس کشیدن مواد را در پارامتر این بخش مشخص می کنیم.

Retraction in 3dprinting

همچنین به منظور جلوگیری از تماس مجدد سر داغ نازل در زمان های جابه جایی با بخش هایی که قبلا در این لایه تولید شده اند، می توان سر نازل را کمی از قطعه فاصله داد. این تغییر فاصله توسط پارامتر Lift Z قابل تنظیم می باشد.

نحوه تنظیم G-code در تنظیمات پیشرفته پرینتر سه بعدی

Start, End and Layer Chance G-codes: در این بخش ها می توان دستورات مورد نیاز خود را برای اجرا شدن در ابتدای و انتهای تولید قطعه اضافه نمود. تمامی دستورات موجود و استاندارد برای پرینترهای سه بعدی در آدرس http://reprap.org/wiki/G-code موجود می باشد. دستورات پیش فرض موجود به شرح زیر می باشند:

Start, End and Layer Chance G-codes

G28: حرکت سه محور و ایستادن در نقطه ابتدایی

M104 S0: تنظیم دمای اکسترودر با مقدار صفر درجه

M140 S0: تنظیم دمای صفحه ی گرم با مقدار صفر درجه

G28 X0: حرکت محور X  و ایستادن در نقطه ی ابتدایی

M84: خاموش کردن تمامی موتور ها

 

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی به آدرس http://manual.slic3r.org ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

 

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992