Slic3r

آموزش نرم افزار Slic3r – قسمت اول (معرفی نرم افزار)

این مجموعه جهت آموزش نرم افزار Slic3r توسط آقای Gary Hodgson و با حمایت مالی شرکت LULZBOT یکی از شرکت های تولید کننده پرینترهای سه بعدی تهیه شده است، که ترجمه ی آن به زبان فارسی توسط شرکت دانش بنیان ژرفا انجام گردیده است.

نرم افزار Slic3r

نرم افزار Slic3r  وسیله ای برای تبدیل طرح های دیجیتالی سه بعدی به طرح های قابل درک برای پرینترهای سه بعدی می باشد. این نرم افزار،  طرح های سه بعدی را به لایه های افقی و دیواره های قابل پر کردن با مواد پلاستیک تبدیل می نماید.

نرم افزار Slic3r

هم اکنون هسته ی نرم افزار Slic3r به همراه بسیاری از نرم افزار های شناخته شده در این زمینه ارائه می گردد.

این مجموعه ی آموزشی شامل چگونگی نصب، تنظیمات و استفاده ی کاربردی در جهت بدست آوردن خروجی با کیفیت از پرینتر های سه بعدی می باشد.

پروژه Slic3r در سال 2011 و توسط آقای Alessandro Ranellucci آغاز شده است. یکی از اهداف طراحان این نرم افزار قابلیت خوانایی و گسترش آن به بهترین شکل ممکن می باشد. توسعه دهندگان این نرم افزار قصد دارند یکی از حرفه ای ترین ابزار های CAM  باشند.

آموزش کار با پرینتر سه بعدی

این نرم افزار همواره در حال بروزرسانی و بر طرف کردن مشکلات احتمالی آن توسط تیم طراح و سایر برنامه نویسان می باشد.

به منظور حمایت از این پروژه می توانید به صورت بیان شده در این صفحه کمک مالی انجام دهید. http://slic3r.org/donations

در صورتی که بعد از مطالعه ی بخش آموزشی پیش رو مشکلات شما در زمینه ی تولید فایل برای پرینتر سه بعدی بر طرف نشد، به توضیحات زیر رجوع کنید:

نحوه برطرف کردن اشکال فایل پرینتر سه بعدی

  1. از طریق سایت ژرفا، در بخش انجمن های تخصصی نرم افزار Slic3r میتوانید پرسش های خود را مطرح نمایید.
  2. از طریق مراجعه به سایت IRC، همچنین با جستجوی هشتگ های reprap# و slic3r# می توانید در بخش مربوط به پرسش و پاسخ به دنبال مشکل خود بگردید.
  3. انجمن RepRap.org، انجمن تخصصی نرم افزار Slic3r  در سایت RepRap وجود دارد که با مراجعه به آن می توانید بسیاری از مشکلات خود را حل نمایید.

رفع اشکال در نرم افزار Slic3r

اشکال در نرم افزار پرینتر سه بعدی

دستورالعمل گزارش مشکلات فایل در نرم افزار Slic3r

  1. ابتدا انجمن سایت را بررسی نموده و مشکل خود را جستجو نمایید.
  2. در صورت عدم یافتن پاسخ مناسب، پرسش خود را در بخش مناسب و مرتبط انجمن مطرح نموده و فایل STL و config.ini را آپلود نمایید.
  3. همچنین ویرایش ویندوز و ویرایش نرم افزار Slic3r را قید فرمایید.عیب یابی جهت قطعات پرینت شده سه بعدی

(مطالب آموزشی این بخش توسط تیم تولید محتوای سایت و با حفظ قوانین کپی رایت بین المللی، از روی سایت اصلی به آدرس http://manual.slic3r.org ترجمه گردیده است. در بعضی موارد در جهت تفهیم مطلب ترجمه شده، از توضیحات بیشتر و عکس های مرتبط استفاده گردیده است. لطفا بخش حقوق و قوانین وب سایت را ملاحظه فرمایید.)

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992