پرینتر سه بعدی فولکس واگن را وارد مسابقات اتومبیلرانی نمود

ورود فولکس واگن به مسابقات اتوموبیلرانی توسط پرینتر سه بعدی

همانطور که میدانید کاربردهای پرینتر سه بعدی روز به روز در حال افزایش می باشد. به تازگی ورود فولکس واگن به مسابقات اتوموبیلرانی توسط پرینتر سه بعدی انجام شد. شرکت فولکس واگن، یکی از تولید کنندگان آلمانی اتومبیل، همانند دیگر شرکت های اتومبیل سازی آلمانی، امسال در مسابقات اتومبیلرانی (Pikes Peak Hill Climb) شرکت خواهد کرد.

کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت ساخت خودرو

همانطور که نام این مسابقات مشخص است، این مسابقه صعود به قله ی Pikes Peak در کولورادو به ارتفاع 14114 پا می باشد. امسال فولکس واگن به منظور شرکت در این مسابقات از اتومبیل الکترونیکی خود با نام I.D.R Pikes Peak  که توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است رونمایی کرد.

ورود فولکس واگن به مسابقات اتوموبیلرانی به کمک پرینتر سه بعدی

یکی از شرایط مورد نیاز برای اتومبیل هایی که در این مسابقات شرکت می کنند این است که حالت آیرودینامیک خوبی داشته باشند. به همین دلیل است که I.D.R  از سیستمی استفاده می کند که توانایی محاسبه و تغییر در دینامیک خود را داراست. وزن این اتومبیل به همراه راننده ی آن کمتر از 2424 پوند می باشد. I.D.R دارای دو موتور الکتریکی می باشد که در کمتر 2.25 ثانیه تغییرات شتابی بین 0-60 ایجاد می نماید.

کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت خودروسازی

مسابقات  Pikes Peak Hill Climb امسال در تاریخ 24 ژوئن 2018 برگزار خواهد شد.

 

نظر هیئت مدیره شرکت فولکس واگن در مورد ورود به مسابقات اتوموبیلرانی

دکتر فرانک ولشج عضو هیئت مدیره در مورد ورود فولکس واگن به مسابقات اتوموبیلرانی می گوید: 

“هدف فولکس واگن رسیدن به اوج حرکت با موتور الکتریکی در خانواده I.D. می باشد. رسیدن به نوک تپه و نقطه ی پایان در مسابقات Pikes Peak قطعا آزمونی واقعی و مفید برای خودروهای الکتریکی خواهد بود. مشتریان همواره از یافته های موجود در موتورهای استفاده شده در مسابقات بهره مند شده اند. ما انتظار داریم با یافته های جدید در این مسابقات و خانواده ی اتومبیل های I.D.، انگیزه ای در جهت توسعه ی ایده های آینده بدست آوریم.”

vokswagen with 3dprint

مهندسان شرکت تلاش کردند تا به منظور بهینه سازی در زمان تولید خودرو، بیش از 2000 قطعه ی اتومبیل را توسط پرینتر سه بعدی تولید نمایند. این خودرو در ماه آگوست سال 2017 به تایید نهایی رسید. با توجه به اهداف موجود در تولید این اتومبیل تصمیم گرفته شد تا در سال 2018 اولین تست عملیاتی آن در مسابقات انجام شود. در طراحی این اتومبیل وزن و استفاده بهینه از انرژی به عنوان هدف اصلی طراحی در نظر گرفته شده است.

طراحی بهینه خودرو با پرینتر سه بعدی

فولکس واگن بسیار مشتاق است تا بتواند رکورد قبلی این مسابقات که در اختیار Rhys Millen است را بدست آورد. آن ها به منظور بدست آوردن این عنوان، Romain Dumas را استخدام کرده اند. با توجه به اینکه همه چیز در روز مسابقات مشخص خواهد شد ولی یک نکته ی بسیار مهم وجود دارد:

فولکس واگن قطعا یک مدعی توانمند و قدرتمند در این مسابقات خواهد بود.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

مقالات مرتبط

خدمات و مشاوره رایگان

021-88726992